Rubriky
Proud

I hrdinové někdy potřebují pomoci

Opravdoví hrdinové se občas skrývají docela nenápadně v davu. Bez ohledu na to, co v životě udělali, si někdy i jejich anděl strážný „schrupne“. A pak si zaslouží naši pomoc.

Když si ve středu na přejezdu ve Studénce řidič kamionu zachraňoval krk a podstrkoval návěs plný plechů do dráhy rozjetému rychlíku, seděl hrdina v kabině Pendolina. Strojvedoucí, který byl vloni vyznamenán za odvrácení jiné nehody, ani tentokrát v rozhodujících vteřinách neopustil stanoviště. Brzdil a dle svědků stihl i varovat cestující. Podle všeho bude žít. Ale na mašinu se už nikdy nevrátí a čekají ho měsíce, které nebudu žádným medem.

Prosím, zvažte svou podporu finanční sbírce, kterou pro něj organizují kolegové. Číslo účtu je v reportáži ČT. Ten chlap nikdy nenechal cestující ve štychu. Pokusme se mu to alespoň trochu vrátit. Díky.

 

Reportáž České televize s odkazem na číslo účtu finanční sbírky:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/318296-strojvudce-pendolina-bude-mit-dozivotni-nasledky-kolegove-pro-nej-zalozili-ucet/

 

Článek Železničáře o tom, co se stalo vloni:

https://zeleznicar.cd.cz/zeleznicar/lide-a-pribehy/strojvedouci-pendolina-zabranil-jiste-srazce-na-prejezdu/-5737/

Autor: Pavel Záleský

Jsem Pavel Záleský – profesionál v oboru mezinárodního obchodu, marketingu a komunikace, žurnalista a copywriter na volné noze, milovník přírody, psů, železnice, plachetnic a hor, který před více než deseti lety vyměnil ruch velkoměsta za klid Jizerek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *